(ФОТО) „Вчера ми открија рак на дојка, а ова е единствениот симптом и сакам да го видат сите жени“

By

Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од единствениот симптом кој укажува на ваквата состојба, за да им помогне на останатите жени на време да ја откријат оваа подмолна болест.

dobivaj vesti na viber

-„Целосно сум шокирана поради оваа вдлабнатина која беше единствениот симпотм кој го имав. Го забележав и отидов кај мојот доктор да го поглендне. По скнирањето е откриено присуство на некаква маса, што беше потврдено и со мамографија, по што веднаш отидов на биопсија.Не бев нималку загиржена, но резултатите покажаа дека станува збор за рак на дојка. Ве молам редовно проверувајте ги градите и не игнорирајте баш ништо чудно што забележувате. Ве молам споделувајте ја фотографијата“ – напишала Шери.

Ќе ви се допадне

go88 là gì bắt cầu xóc đĩa go88 diễn đàn go88

sunwin khoá tài khoản Tải Sunwin APK IOS 2022 mới nhất | Đánh giá cổng game SUNVN sunwin ân