Фудбалерите на Реал не сакале да излезат во ресторанот за да вечераат

Неофицијално, играчите на Реал, синоќа, дури не сакале да излезат во ресторанот за да вечераат, пишува спортскиот портал Спортмедиа.

Нивното барање било, сите да добијат вечера во собите, а така и се случило.

Очигледно, на Роналдо и на останатите играчи на Реал им е потребен целосен мир и концентрација пред денешниот меч од Суперкупот на Европа, против Манчестер Јунајтед.