Гром убил 11 луѓе – Работеле на поле и одеднаш виделе заслепувачка светлост

By

Гром усмрти 11 работници додека работеле во оризово поле во источна Индија, соопшти денеска претставник на индиската Влада.

Тој посочи дека во инцидентот во индиската провинција Ориса се повредени уште осум лица, кои веднаш се хоспитализирани.

Ќе ви се допадне