Инстаграм ви ги брише фановите

By

Голем број на луѓе кои се корисници на социјалната мрежа „Инстаграм“, преку ноќ останале без 500, па дури и 1000 фанови и следбеници. Славните лица се во уште полоша состојба, затоа што од нивните профили биле избришани милиони следбеници.

Дури и од официјалниот профил на Инстаграм биле избришани милиони следбеници. Компанијата, која е во сопственост на Фејсбук, засега не издала официјално соопштение по повод овој случај.

Сепак повеќето луѓе кои се запознати со овој проблем и претставуваат ескперти во оваа област, велат дека станува збор за ненајавено бришење на спамови, ботови или неактивни профили.

Ова не е прв пат одговорните во Инстаграм да прават вакво нешто слично. Всушност некои експерти за социјални мрежи велат дека можно е бришењето да се случува веќе некое време, само што во текот на една ноќ, да било изведено најмасовно досега. Поради тоа повеќето корисници ја забележиле оваа промена.

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Tales of the Abyss twistmoe Episode 26 anime stream

AnimeKisa: ABCiee Working Diary anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime websites

Website https://animefreak.ws: Watch Full Dive: The Ultimate Next-Gen Full Dive RPG Is Even Shittier than Real Life! animefreak Episode 12 anime freaks website

4Anime: Tenkuu Senki Shurato anime episode 38 online free at https://4anime.biz watch anime dub

Gogoanimelol weebly: https://gogoanimelol.weebly.com/

Myspace: https://myspace.com/gogoanimelol