Испрскајте ја куќата со оваа мешавина и повеќе нема да видите мува или комарец

By

Летото нам сите добро ни е познато по тоа што комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во нашите домови, но за да се ослободите од овие несакани инсекти, постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните.

dobivaj vesti na viber

Се што треба да направите е да измешате пола чашка шампон, пола чашка маслиново масло и пола чашка оцет.

Овие состојки откако ќе ги измешате во шише, распрскувачот веднаш ќе има ефект, пробајте.

Ќе ви се допадне