Иванка Трамп им бранела на луѓето од обезбедувањето да го користат тоалетот

By

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка, до 2017 година им забранувала на луѓето од обезбедувањето да го користат тоалетот во нејзината пространа куќа во Вашингтон. Тие морале да се снаоѓаат како знаат и умеат, додека биле на должност и го обезбедувале местото.

Како што пренесува „Гардијан“, некои од нив морале некогаш да трчаат и до куќата на поранешниот претседател Барак Обама или, пак, кај потпретседателот Мајк Пенс.

„Затоа што припадниците на обезбедувањето на Иванка и Џаред Кашнер не смееле да користат ниту еден од шесте тоалети во куќата, тие со месеци биле принудени да се снаоѓаат како знаат и умеат“, пишува и „Вашингтон пост“, повикувајќи се на соседите и некои од телохранителите.

 

Проблемот на крајот бил решен откако сојузната влада, од септември 2017 година изнајмила стан во подрум со купатило, за да можат агентите да ги извршат основните физиолошки потреби. Ова, како што пренесуваат медиумите, ги чинело даночните обврзници по 3000 долари месечно.

 

 

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee anime streaming

Website https://aniwatch.pro: Watch Bokura wa Minna Kawai-sou: Hajimete no aniwatch Episode Full dubbed anime

TwistMoe: Another (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime stream

If My Favorite Pop Idol Made It to the Budokan, I Would Die (Dub) (https://wcostream.cc/m/GaAx) Episode 12

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3