Јадел само компири и за една година симнал 50 килограми

Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца, пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во текот на една година тој јадел само компири и тврди дека содржат сѐ што му е потребно на човечкиот организам.

dobivaj vesti na viber

Во овој период тој успеал да ослаби 54 килограми и вели дека успеал во намерата да ја победи зависноста од храна.

– Храната нека ви биде досадна, а животот интересен – вели Тејлор во неговото прво видео кога решил да премине на овој екстремен режим на исхрана.

Scroll to Top