Кралицата ја откажала посетата во Ирска и ноќта ја минала во болница

By

Британската кралица Елизабета ноќта во средата кон четвртокот ја минала во болница поради медицински испитувања. Во средата го откажа службениот парт во Северна Ирска, со образложение дека лекарите ја советувале да одмора.

Таа рече дека била разочарана што не може да патува. Вчера се вратила во замокот Винзор и била добро расположена, соопштија од Бакингемската палата.

Лекарите ја советувале да одмори неколку дена. Извор од палатата рече дека кралицата останала во болница од практични причини и дека нејзиниот медицински тим е внимателен кога станува збор за неа. Не сакаат да остават ништо на случајот, рече тој.

Кралицата вчера им се вратила на своите должности и завршила некои полесни обврски. За потсетување, кралицата Елизабета е на тронот веќе седум децении.

 

Ќе ви се допадне

Samurai X DVD-BOX Special Ending (https://4anime.biz/m/JRWW) Episode Full

AniWatch: Assault Lily BOUQUET (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro free anime

AnimeKisa: Gosick anime episode 24 online free at https://animekisa.in anime

Watch Yu Yu Hakusho: Eizou Hakusho II Episode 4

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix howls moving castle