Кралицата лансира џин, 50 фунти за шише од алкохолот на Елизабета

By

Британската кралица Елизабета Втора почна свое сопствено производство и продажба на џин, пренесува „Дејли мејл“. Пијалакот, наречен Sandringham Celebration Gin, се произведува во дестилерницата на имотот на кралицата во северен Норфолк. Ќе се продава во шишиња од 500 милилитри – едно за 50 фунти. Според порталот, џинот е еден од омилените алкохолни пијалаци на Елизабета Втора. А ова е трет бренд алкохол што произлегол од кралското семејство.

Бакингемската палата во јули го претстави џинот Royal Collection Trust, а неколку месеци подоцна, синот на кралицата, принцот Чарлс, го пушти Highgrove во продажба.

Ќе ви се допадне

Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full at website https://crunchyrollfree.com vrv free account

By the Grace of the Gods (https://gogoanime.be/m/ARER) Episode 12 at GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime