Кралицата му даде дозвола на принцот Ендру да се повлече од јавните должности

By

Кралицата Елизабета му даде дозвола на војводата од Јорк, принцот Ендру, да отстапи од јавните должности во иднина, поради притисокот од јавноста по неговото неодамнешно интервју дадено за Би-би-си.

Ендру беше цел на критики веќе подолго време, поради неговиот близок однос со милијардерот и осуден педофил Џефри Епстајн. Тој во интервјуто кажа дека му е јасно дека неговото пријателство со Епстајн ќе предизвика големи нарушувања во работата на кралското семејство.

Исто така, Ендру кажа дека е подготвен да помогне на каков било начин со цел до крај да се истражи случајот со сексуалната злоупотреба на младите девојки од страна на Епстајн, кој се уби во затвор додека го чекаше судењето.

Ендру поради интервјуто за Би-би-си беше принуден да ја откаже посетата на неколку градови во Јужен Јоркшир.

Ќе ви се допадне

Paranoia Agent (Dub) Episode 13

Watch Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 Episode 26

AniWatch: Maison Ikkoku anime episode 96 online free at https://aniwatch.pro anime websites

AnimeBee: Fist of the North Star: Legend of Kenshiro anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe

Tawk: https://tawk.to/animefreakws