Кумата со коверт со 20 евра се појавила на свадба – кога невестата го отворила, следувал шок!

By

Свадбените приказни секогаш се најинтересни и засекогаш ќе се прераскажуваат. Без оглед на лошите искуства, оваа приказна е доказ дека навистина постојат луѓе што ги ценат вистинските вредности и пријатели во животот!

Драгана (31) пред 7 дена пристигнала на многу важна свадба. Се мажела нејзината најдобра пријателка. Мажот ѝ и таа подготвиле коверт со 20 евра.

„Свесна бев дека тоа беа малку пари од повеќе причини: прво, се работеше за богата свадба, а јас бев нејзина најдобра другарка, а истовремено бев и нејзина кума. Сепак, навистина не можевме повеќе да обезбедиме. Немавме од каде. Јас не работам, а сопругот има само 250 евра плата. Едвај преживуваме и опстануваме со синчето. Да го немавме станот што ни го отстапија неговите родители, ќе немавме пари ни за кирија. Вака, буквално, крпиме крај со крај.

Нејзината свадба ја чекав целиот мој живот, таа ми е како сестра што никогаш ја немав. Моравме да одиме, макар и без ништо. Ги земавме последните 20 евра и ги ставивме во коверт, а јас се чувствував како најлошата личност на светот.

Ќе ви се допадне

4Anime: Kyouran Kazoku Nikki anime episode 26 online free at https://4anime.biz anime

Watch A Silent Voice (Dub) Episode Full

Pokemon: Advanced Episode 1

animepahe :: okay-ish anime website

: anchor.fm/ kissanimemx

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimebe/