Македонците испиле три цистерни пиво во Букурешт

By

Македонските навивачи во Букурешт испиле околу 70.000 до 75.000 литри пиво во период од само четири дена пренесоа романските медиуми. 3500 до 4000 фанови заминаа за Романија, да навиваат за фудбалерите на Македонија, кои го имаат првиот настап на едно Европско првенство.

За околу 96 часа, Македонците во само пет локали во стариот град испиле 3 цистерни на пиво (25.000 литри собира една цистерна). Една кригла од 0,5 литри се продава за 15 леи (три евра).

Сè на сè со една груба пресметка, со хотели, пиење, јадење и влезници, Македонците потрошиле околу 1.200.000 евра. Во просек по 300 евра по човек.

Навивачите се мирни, распеани и мераклиски настроени кон пијалоците, посебно кон пивото. пишуваат тамошните медиуми.

 

 

Ќе ви се допадне

Gundress (Dub) (https://animedao.nl/m/W4Rq) Episode Full

Genshiken Nidaime Specials (https://animebee.to/m/4kr4) Episode 4

Website https://wcostream.cc: Watch Crystal Triangle wcostream Episode Full dubbed anime

Website https://animeflix.nl: Watch Yuan Shen Haojie animeflix Episode 8 animeflix my hero

Gogoanimebe xtgem: http://gogoanimebe.xtgem.com/

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimebe/3586508/savethedate/