Малер на годината: Холанѓанец си го заборавил билетот дома

By

Ако има награда за најголем малер на Супер купот, со сигурност би ја добил Холанѓанецот Фил Леф. Овој пасиониран фан на Манчестер Јунајтед си го заборавил билетот дома.

dobivaj vesti na viber

Очајниот Фил денеска на сицијалните мрежи напиша: „Она кога ќе сфатиш дека си во Скопје, а твојот билет останал во твојот автомобил, на на аеродром во Холандија, 1500 милји далеку“, напиша Фил на твитер. Со цел да му помогне Канал 5 го кани Фил вечерашниот меч да го проследи со нивната дежурна екипа.

Преземено од Баркод.

Ќе ви се допадне