Малума ќе одржи концерт во Загреб

By

Еден од најпопуларните латино музичари во моментов, Малума, на 24 февруари 2022 година ќе одржи концерт во Арена во Загреб. Концертот е дел од неговата европска турнеја и промоцијата на последниот албум Papi Juancho.

Малума има снимено четири албуми, продадени во преку 18 милиони примероци со што е еден од најпродаваните латиноамерикански музичари. Во кариерата има дуети со Шакира, Мадона, Џеј Ло и Рики Мартин.

Билетите за хрватскиот концерт ќе бидат пуштени во продажба од 29 ноември, а Загреб е еден од првите градови каде што ќе настапи. На турнејата ќе има концерти и во Виена, Париз, Цирих и уште неколку други градови.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime JUJUTSU KAISEN

Attack on Titan (Dub) Episode 17

anime to watch My Hero Academia Season 2

watch anime AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2