Мартин Гоџоски го фати крстот во Охрид

By

Мартин Гоџоски од Варош во фати крстот во осветените води на Охрдиското езеро на денешниот празник Богојавление Водици, по едногодишна пауза поради пандемијата со Ковид-19.

dobivaj vesti na viber

Тој се избори меѓу стотината капачи кои запливаа во студените води на Охридското Езеро, кои утрово беа осветени со богојавленска богослуќба на која чиноначалствуваше Митрополитиот Дебарско-кичевски Тимотеј.

За потсетување, лани за првпат не се одржа вековната традиција на положување на крстот во осветените води.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 22

free anime My Hero Academia

anime online Attack on Titan Final Season

4anime tv To Your Eternity

tải go88