НЕВЕРОЈАТНО: Снимкa oд кит кој ужива во играта со делфини

By

На каналот Јутуб се појави снимка од дрон, на која кит си игра со јато делфини крај западниот брег на Австралија.

Видеото го снимил Џејмс Хадсон, а по објавувањето на социјалните мрежи, за кусо време собра речиси еден милион прегледи.

https://www.youtube.com/watch?v=yPDBc2yq3GA

Ќе ви се допадне