Носителите на овие крвни групи се најздрави и најотпорни

By

Сѐ повеќе излегуваат сознанија дека крвната група навистина има големо влијание на целокупното здравје.

dobivaj vesti na viber

Носителите на поедини крвни групи имаат поголеми шанси да се изборат со различни болести и инфекции во својот организам, а во однос на тоа најдобро поминуваат носителите на крвната група 0.

Поради отпорноста на организмот на болестите, луѓето кои имаат крвна група 0 живеат најдолго.

Што се однесува до тоа која крвна група е најслаба, тоа е тешко да се одреди, иако експертите велат дека тоа е крвната група А, бидејќи оваа крвна група е најмалку отпорна на маларија.

Ќе ви се допадне

play go88 không rút được tiền go88 otp go88

sunwin bị bắt sunwin đánh cho iphone bí quyết chơi tài xỉu sunwin