Објавени резултатите од обдукцијата на Давиде Астори

By

Аутопсијата на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори, потврди дека 31-годишниот фудбалер починал од срцев удар. И покрај шпекулациите дека можеби не умрел од природна смрт, резултатите од обдукцијата на Астори покажала дека нема „посебни причини“ за „неочекуваната и ненадејна смрт“. Според аутопсијата, „срцето на дефанзивецот полека забавувало пред конечно да сопре“.

Погребот на Астори ќе се одржи утре, а комеморацијата ќе се одржи во базиликата „Мариа ди Санта Кроче“ во Фиренца.

Фото: ЕПА

Ќе ви се допадне

Onyx Equinox (Dub) (https://gogoanime.be/m/E8Zo) Episode 9 at GoGoAnime gogoanime re zero

Watch Case Closed Episode 804 at KissAnime kiss anime monster