Одличен старт на италијанската марка – „Italdesign Zerouno“ е распродаден

By
Најомилен им е на колекционерите, а „Италдесигн“ за него барал 1,5 милиони евра.
Не требаше долго да се чека да ѕверот на „Италдесигн“ биде распродаден. Премиерно е претставен на јавноста на овогодинешниот женевски салон, а сега објавено е како целокупната серија од пет примероци е распродадена.
„Zerouno“ е првиот модел на прославениот „Италдесигн“ што и не чуди кога се наоѓа под капата на Фолксваген. Затоа и не треба да чуди ни погонот од Ламбурџини „Hurancana“ и Ауди R8, 5,2V10 со 600 коњски сили. Уште еден доказ дека добриот маркетинг прави вистински чуда.
Но, тука не запира гордиот произведувач. Сега е најавена и роадстер изведба, а многу веројатно ќе се продава по уште повисока цена.

Ќе ви се допадне