Oва се знаци кои ве предупредуваат дека ви фали магнезиум

By

Магнезиумот е минерал важен за нашето здравје. За да имаме нормална концентрација во нашиот организам, потребно е да се храниме здраво.

dobivaj vesti na viber

Ова се некои од симптомите кои предупредуваат дека имате недостаток на магнезиум:

– помалку енергија, константен замор

– чести главоболки

– несоница

– неправилно чукање на срцето

– висок крвен притисок

– слаби коски

– нагли промени на расположението

Ќе ви се допадне

https://go88.gg/

sunwin đăng ký sunwin b52 shaoxing sunwin import and export