Падна првиот снег во Македонија

By

Иако сè уште е рано за овој период од годината, утрово повисоките места во Македонија се најдоа под снег, а снежна покривка имаше речиси на целиот Балкан.

Од УХМР јавуваат дека утрово на Маврово има снежна покривка од еден сантиметар.

Оттаму велат дека во наредните денови следува период на стабилно и суво време, со постепен пораст на дневната температура.

Снег има и на Попова Шапка, каде што од фотографиите што ги објавуваат граѓаните на социјалните мрежи изгледа дека снежната покривка е повисока од онаа на Маврово.

Ќе ви се допадне

anime websites. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

dubbed anime Death Note

Black Clover (Dub) Episode 168

watch anime online ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

anime to watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.