Пијан патник низ времето се врати од 2048 година – Го потресе цел свет со тоа што следи

By

Сега повеќе од било кога постојат нагаѓања и предвидувања за тоа што ни носи иднината, и кој датум ќе биде крајот на светот. Кога сте го слушнале првото предвидување дека земјата ќе стане апокалиптичен пустош, во рок од недела дена, луѓето биле многу уплашени.

Но, денеска кога секој втор ден имаме предвидување, за крајот на светот, луѓето на тоа речиси и да не обрнуваат внимание.

Но, верувале или не, јавноста е многу возбудено заинтересирана за предвидувањето на Брајант Џонсон, кој во алкохолизирана состојба тврди дека патувал низ времето и го дал своето предвидување за доаѓањето на Марсовците.

Откако е уапсен во целосно алкохолизирана состојба, Џонсон на полицијата им тврдел дека штотуку се вратил од иднината. Раскажал дека се враќа од 2048 година, и дека добил предупредување за доаѓање на вонземјаните на Земјата за наредната година, и инсистирал да се сретне со градоначалникот.

Раскажал дека алкохолот му помогнал да патува низ времето, но и покрај своите тврдења дека ја зборува вистината, поради високиот промил на алкохол во крвта, тој е спроведен во притвор, но веднаш потоа е пушен без никакви инциденти. Изгледа дека многумина поверувале во зборовите на овој пијан човек, затоа што тоа што трезен го мисли, пијаниот го говори.

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Nyancos: Hello! Our Brilliant Future animekisa Episode Full free anime

Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku (https://wcostream.cc/m/zPjB) Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch JOKER 4th Season animeflv Episode 13 stream anime online

Starity: https://starity.hu/profil/293889-animefreakws/

Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx