Полиглот – Ѓоковиќ зборува 11 јазици, меѓу нив и арапски

By

Во тек е последната седмица од Вимблдон, каде најдобрите светски тенисери учествуваат. На друштвените мрежи се појавило видео каде е прикажано како спрскиот тенисер Новак Ѓоковиќ знае да зборува дури 11 јазици.

dobivaj vesti na viber

Покрај српскиот, Ѓоковиќ знае и англиски, француски, германски, италијански, шпански, арапски, руски, јапонски, португалски и кинески.

Слушнете, навистина импресивно:

Ќе ви се допадне

lỗi rút tiền go88 game bài go88 admin go88

sunwin hop sunwin stevia international inc Sunwin - Top 1 game bài đổi thưởng uy tín - Link vào SUN WIN