Полицијата за Нова година прекинала секс забава, гостите биле на возраст од 50 до 70 години

By

Шпанската полиција прекинала секс забава на која присуствувале повеќе од 50 лица. Забавата се случила на имотот во Лика д’Амунт, во близина на Барселона, а полицијата вели дека гостите имале секс со проститутки. Тие биле на возраст од 50 до 70 години, пренесува „Ел мундо“.

dobivaj vesti na viber

Забавата била прекината откако еден од соседите го вклучил алармот од неговата куќа. Тој видел двајца од гостите како по грешка влегуваат во неговата куќа, мислејќи дека таму се случувала забавата. Забавата наводно ја организирале група Американци за Нова година.

За потсетување, во шпанскиот североисточен каталонски регион според новите ограничувања, дозволено е собирање на најмногу десет луѓе за дочек на Новата година. На сила е и ноќниот полициски час кој трае од 1 до 6 часот наутро.

Ќе ви се допадне