Посинеа кучиња скитници

By

Борците за заштита на животни забележаа чудна работа кај кучињата во индустриските делови на Мумбај. Животните масовно посинеле.

Во индустриската зона во Мумбај се наоѓаат над стотина хемиски фабрики, а активистите предупредуваат дека една од нив испуштила боја во близина на реката Касада“, пишува Би-би-си.

Загрозената зона е затворена за луѓе, а кучињата масовно лутаат во тој предел по храна, но и за да се разладат во водата.

Штом влезат во загадената река, влакната ја примаат сината боја поради испуштените хемикалии.

Локалната комисија за заштита на животната средина изјави дека го истражува случајот и од таму велат дека ќе бидат поднесени пријави против загадувачите.

Гледајте го видеото:

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX: Ninja Girl & Samurai Master 2nd anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix initial d

Watch anime online for free at TwistMoe stream anime online

Website https://animepahe.cc: Watch the Garden of sinners Chapter 5: Paradox Paradigm animepahe Episode Full anime sites

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak dororo

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe

Vingle: https://www.vingle.net/animeflixnl