Пожарникарите кои ја спасуваа катедралата Нотр Дам силувале девојка од Норвешка

By
Шест француски пожарникари се уапсени под обвинение дека силувале студентка од Норвешка во противпожарната станица на југот во Париз. Девојката случајот го пријавила во полиција и објаснила дека се согласила на секс само со еден од противпожарникарите, кој не бил меѓу осомничените.

Девојката изјавила дека подоцна ја силувале неговите колеги. Во полицискиот извештај е наведено дека пожарникарите биле на возраст меѓу 23 и 35 години.

Светските медиуми пишуваат дека настанот се случил неколку недели по пожарот во катедралата Нотр Дам, кога припадниците од противпожарните единици биле прогласени за херои поради нивните повеќечасовни борби со огнената стихија.

Сличен ваков настан се случил во февруари годинава, кога двајца француски полицајци силувале туристка од Канада во полициска станица. Двајцата се осудени на седум години затвор.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне