Пријателка ѝ го кажала овој рецепт, а телото ѝ се променило за 5 дена

By

Абдоменалните масти се многу чест проблем денеска. Тоа е една од најтешките видови на масти за отстранување, но за среќа конечно е направена идеална комбинација на продукти кои ги елиминираат абдоменалните масти за само 5 дена.

dobivaj vesti na viber

Конзумирање на овој третман за 5 дена пред да заминете во кревет ќе ви донесе одлични резултати:

Потребно:

  • магдонос
  • краставица
  • лажица мед
  • лажица сок од лимон
  • лажица гел од алое вера
  • лажица ѓумбир
  • половина чаша вода.
Подготовка:

 

Чекор 1: Измијте ги и исечкајте ги сите состојки

Чекор 2: Ставете ги во блендер додека не се добие хомогена мешавина

Чекор 3: Испијте го овој пијалок пред да заминете во кревет. Спијте најмалку 8 часа дневно, не прескокнувајте го појадокот, вежбајте и пијте најмалку 8 чаши вода дневно.

Ќе ви се допадне