Приведен скопјанец за инцидент пред гласачко место во Ново Лисиче

By

Едно лице е приведено во инцидент што се случил утринава на гласачко место во скопската населба Ново Лисиче, пренесува „Макфакс“. Од Министерството за внатрешни работи го потврдуваат инцидентот и информираат дека е приведено 22-годишно момче коешто ги навредувало граѓаните кои излегле да гласаат. Тој потoa ги нападнал и полициските службеници кои интервенирале.

dobivaj vesti na viber

„На гласачко место во ОУ ‘Лазо Ангеловски’ во Скопје машко лице го нарушило јавниот ред и мир со тоа што навредувало граѓани и физички нападнало полициски службеници. Лицето е приведено во ПС Аеродром и утврдено е дека се работи за К.Ж. (22) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, информираат од МВР.

Ќе ви се допадне

tải game go88

sunwin link tải lấy lại tài khoản sunwin đánh bài đổi thưởng sunwin