Работа што се плаќа и по 100.000 долари само за да лежите во кревет

By
НАСА на овој начин сака да ги тестира нашите тела за да увидат како тие реагираат на подолг временски период, односно да имаат увид што се случува во нив за време на одморот додека го имаат астронаутите кои се испратени на подолги вселенски патувања.

dobivaj vesti na viber

Многумина од нас сонуваат за тоа да се излежуваат во кревет цел ден, секој ден, и за тоа да бидат платени.

Се утврди дека НАСА нашите соништа сега ги претвора во реалност. Неколку среќни кандидати ќе бидат платени непристојно со висока сума пари, само да се излежуваат во кревет цел ден.

НАСА во моментот е во потрага по кандидати што ќе учествуваат во студиите за излежување во кревет, во кои учесниците ќе треба да останат во кревет 70 дена.

Експериментот се состои од две категории: вежбање и невежбање.

Групите што вежбаат може да користат посебни алатки кои ќе им помогнат да останат активни додека лежат во креветот, а групите што не вежбаат мора да останат во состојба на мирување цело време.

 

 

За време на студиите се работи на тестови на коските, мускулите и срцето, како и тестирање на крвотокот, нервниот систем и способноста на телото да се бори со инфекциите.

 

 

Ќе ви се допадне

game sunwin sunwin tài xỉu sunwin

tải sunwin

game bài sunwin sunwin web sunwin web

sun win

tải sunwin