Ратко Младиќ му пишал на Путин за експанзијата на НАТО

By

Поранешниот српски генерал Ратко Младиќ му напишал писмо на Владумир Путин додека престојувал во хашкиот затвор.

Генералот во писмото што го испратил до Русите ги предупредува дека непријателот опасно се приближува до Москва и дека им се заканува со нуклеарно вооружување.

Во писмото што го напишал Младиќ на четири страници е наведено дека НАТО се шири кон исток и дека неговата експанзија ќе донесе голема несреќа за човековата цивилизација.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao mobile: Watch My Hero Academia 3 Episode 23 (https://animedao.nl/m/Yem1/ep-23)

AnimeFreak amine freak tv: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 19 (https://animefreak.ws/m/NpQ3/ep-19)