Ристо, ела живеј со 200 евра, па брани го името

By

Откако борачот Ристо стана хит на социјалните мрежи со својот говор како треба да се брани името од странство, доби одговор од Благојчо Горгиев од Македонија. Благојчо Горгиев од неодамна е инвалид, останал неподвижен по тешка сообраќајна несреќа. Тој учествувал на протестите на шарената револуција, а во 2001 година бил дел од македонските безбедносни сили.

dobivaj vesti na viber

Порака до Ристо Борачот од Дијаспората, дојди Ристо да го браниме ИМЕТО!

Posted by Blagojco Brloko Gorgiev on Понеделник, 05 март 2018

Ова е пораката на борачот Ристо од дијаспората.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Black Clover

english anime Naruto

Bleach (Dub)

GoGoAnime Black Clover Episode 165

GoGoAnime Attack on Titan Final Season

tải go88