Руската црква со молитви против зависност од компјутери, таблети и телефони

By

Руската православна црква со духовна стратегија против зависност од компјутери, таблети и телефони. Таа осмисли 39 нови молитви кон луѓето кои се опседнати кон вирутелните свет и зависоноста од новата технололгија.

dobivaj vesti na viber

До крајот на ланската година можеше да се поднесе инцијатива до синодско-литургиската комисија – врховниот управен орган на РПЦ. Меѓу предлозите има молитви за успешни операции, полагање испит, почнување со студии, па дури и за барање работа. Доколку комисијата ги одобри предлозите, молитвите ќе станат дел од литургиските практики, а оние кои одат во црква ќе можат да ги побараат тие молитви.

И СЗО ја прогласи оваа зависност за нарушување на менталното здравје во 2018 година. Сепак, според здравсвената организација, зависноста може да се дијагностицира само од квалификуван медицински персонал, а симптомите мора да бидат присутни најмалку една година и мора да имаат негативно влијание врз семејството.

Ќе ви се допадне

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime dub Attack on Titan Season 3

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AniWatch Attack on Titan Season 3 Part 2

Black Clover (Dub) Episode 165

tải go88