Се отвори небото: Град паѓаше половина час – Штетите огромни во Србија

By

Силно невреме ја зафати Србија, небото се отвори и падна град со големина на орев.

Мештанин од селото Горна Бањина изјавува дека град паѓал половина час и уништил се на земјата.

Има 80 отсто штета на пченката, на овошјето и зеленчукот.

Ќе ви се допадне