„Сексот и градот“ се враќа во декември

By

„Сексот и градот“, минисеријата со 10 епизоди, ќе има премиера во декември, потврди „Ејч-би-о“. Новата серија насловена And Just Like That, ќе се емитува на нивниот стриминг сервиз „Ејч-би-о макс“. Во новиот проект се вратија Сара Џесика Паркер како Кери Бредшо, Синтија Никсон во улогата на Миранда Хобс и Кристин Дејвис како Шарлот Јорк, но не и Ким Катрал која ја глумеше Саманта Џоунс.

„Сексот и градот“ е една од најуспешните серии изминатите дваесет години. Се емитуваше од 1998 до 2004 година. Освои седум Еми награди, а потоа врз база на серијата се снимија два филма, во 2008 и 2010 година.

 

Ќе ви се допадне

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime website High School DxD

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Black Clover (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 145