Серијата „Бриџертон“ обновена за уште две сезони на „Нетфликс“

By

Историската драма „Бриџертон“, која е базирана на истоимениот роман на Џулија Квин, беше обновена за уште две сезони само неколку дена откако беше најавено симањето на втората сезона.

Стриминг платформата „Нетфликс“ преку „Твитер“ поврди дека хит-серијата ќе продолжи да се снима и се работи на сценариото за третата и четвртата сезона.

„Бриџертон“ стана една од омилените серии на „Нетфликс“ веднаш по премиерата во декември. Во првиот месец на прикажување, ја гледаа преку 82 милиони домаќинства, што е рекорд на оваа стриминг платформа. Серијата е историска приказна, дополнета со современата романса, воведувајќи врски од мешани раси и класи, невозвратена љубов, фатални врски и големи страсти.

Првата сезона го следи животот на најстарата ќерка во семејството Бриџертон, Дафне Бриџертон (Фиби Диневор) и нејзината љубов со војводата Сајмон Хејстингс (Реге-Жан Пејџ). Актерот по оваа серија стана еден од најпопуларните во светот и тој веќе се спомнува како наследник на Даниел Крег во новиот филм за Џејмс Бонд.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 18

Pokémon Journeys: The Series Episode 82

watch anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

watch anime online ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 5 Episode 20