Силен земјотрес почувствуван во Македонија

By

Силен земјотрес вечерва е почувствуван скоро во сите градови во Македонија. Потресот со јачина 5.8 според Рихтер е со епицентар во Грција, на 5 километри од Лерин.

dobivaj vesti na viber

Десет минути по првиот е почувствуван и втор, помал потрес од 3.5 по Рихтер, а две минути потоа и трет земјотрес со јачина од 4,8 според Рихтер.

Ќе ви се допадне

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 16

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 11

Mieruko-chan Episode 3

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Horimiya (Dub)

tải go88