Сите зборуваат за ова бебе и реакцијата на луѓето за време на земјотресот во Бодрум

Силниот потрес од 6,7 степени по Рихтер во Егејското Море беше почувствуван и во Бодрум, каде имаше и мало цунами.

На социјалните мрежи веќе денес се појавија многу видео снимки од моментот на потресите, но ова видео на многумина им остави голем впечаток поради невниманието на луѓето кои сакаат да се спасат без да помогнат на останатите луѓе,  погледнете за што станува збор.