Скокнала во дупка низ која тече вода, а таму го чекала вистинска убавина

Во близина на Портланд, Јамајка се наоѓа неверојатно чудо на природата – дупката низ која тече вода и во која смеат да скокнат само оние најхрабрите.

dobivaj vesti na viber

Нормално нивниот скок нема да мине без награда, па така на другиот крај ги чека вистински рај.

Водопадот Рич Фолс преполн е со природно изградени дупки кои ги направила водата која тече, а многу од нив во себе кријат подземни пештери.

Ова е уште еден доказ колку е природата можна и колку убави работи може да создаде.

Погледнете го видеото…

Scroll to Top