Украинци жив закопуваат проруски заробеник

By

На интернет е објавена снимка на која се гледа како украински војници закопуваат жив заробеник. Може да се забележи како војниците фрлаат во дупка врзан заробеник, а потоа жив го закопуваат.

Човекот рацете и нозете му се врзани со самолеплива лента, а главата исто така му била покрина.

На снимката се слуша и гласот на еден од украинските војници кој вели: „Не е уште мртов!“.

Ќе ви се допадне

4Anime heroes rising 4anime: Watch Your Lie in April Episode 2

GoGoAnime gogoanime site: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 16 (https://gogoanime.be/m/m2B/ep-16)