(Видео) Ајронмен ги израдува децата во болница во Аргентина

By

Густаво Лоиацоно во костум на суперхеројот Ајронмен ги посети децата во една болница во Аргентина. Тој  неодамна останал без работа и  решил да не го троши времето залудно и да прави добри дела.

За време на посетата во една детска клиника добил идеја да го облече црвениот костум на неговиот омилен суперхерој на „Марвел“. Со своите претстави ги развеселувал децата, нивните родители и болничкиот персонал.

Густаво пее и игра со нив и на тој начин им ја враќа насмевката на лицата. Густаво има многу суперхерои за идоли, но најголем впечаток му оставил Роберт Дауниниг Џуниор, кој ја игра улогата на „Железниот човек“.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix weathering with you

Website https://animetv.cc: Watch Please Twins animetv Episode 12 netflix anime tv shows

AnimeBee: Koyomimonogatari anime episode 12 online free at https://animebee.to dubbed anime

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/animefreakws/1243711/

Deviantart: https://www.deviantart.com/animefreakws