(Видео) Британскиот политичар Фараж кој го промовираше „Брегзит“, погоден со милкшејк

By

Британскиот политичар Најџел Фараж, денеска беше погоден со милкшејк додека имаше средба со дел од граѓаните на Њукасл.

Фараж е познат по своите евроскептички ставови и беше главниот промотор на „Брегзит“, излегувањето на Велика Британија од Европската унија.

На крајот, Пол Кровтер, (32) призна дека го погодил политичарот со милкшејк од банана и карамела.

Ќе ви се допадне