(ВИДЕО) Ги става децата во кеса и ги влече преку реката – Но тоа не е целата вистина за оваа снимка

By
Не е се така како што изгледа!

Во едно село во Виетнам, еден човек секој ден ги става децата во големи пластични кеси, кои потоа ги затвора и ги влече по реката.

Иако оваа сцена за многумина делува загрижувачка и застрашувачка, во прашање всушност е еден хуман гест. Имено, овој татко, всушност само сака на своите деца да ги пренесе своите деца преку најдлабокото на другата страна од реката, каде се наоѓа патот за школата, затоа што не сака да децата му бидат валкани и мокри по цел ден.

Со години овој начин беше единствен да децата стигнат суви во школо, се до 2014 година, кога беше изгаден метален мост, преку кој, на сите граѓани им беше олеснат животот и патувањата.

Погледнете го видеото:

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Asobi Asobase Specials animeheaven Episode 2 animeheaven black clover

Well, That's Glasses (https://gogoanime.be/m/3lRZ) Episode Full

Animepahe: Honkai Impact 3 Animation: Chapter XI-EX anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime pahe

AniWatch: Mobile Suit Gundam: The Origin anime episode 6 online free at https://aniwatch.pro anime

Themepalace: https://themepalace.com/users/animeflixnl/

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection