(Видео) Градоначалничка се омажила пред 150 гости, па барала да не се прават масовни собири

By

Градоначалничката Патрисија Дуран на мексиканскиот град Наукалпан во ист ден направила свадба во присуство на 150 гости, а потоа на „Фејсбук“ предупредила да се избегнуваат масовни собири.

dobivaj vesti na viber

Таа во саботата се омажла за поранешниот полициски комесар Лазар Гајтан, пренесува „Дејли мејл“. Наместо церемонијата да ја одржат во Мексико, каде што има висок ризик од пандемијата на Ковид-19, тие свадбата ја направиле во државата Морелос, каде што опасноста била помала.

Истиот ден кога ја направила свадбата, Дуран на својот „Фејсбук“ објавила предупредување за да се избегнуваат масовни собири поради опасноста од ширење на коронавирусот.

„Ковид-предупредување, сега сме во ризик на црвено ниво“, напишала таа на шпански.

Веднаш по нејзината објава, следувале лавина критики од луѓе што ја нападнале дека и таа не ги почитувала мерките. Тие ја нападнале дека и гостите на нејзината свадба не носеле маски.

Во понеделникот Мексико беше на четвртото место на светот со 118.202 смртни случаи, а на 13. место по бројот на заболени, со вкупен број од 1,3 милион.

 

 

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 19

free anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

watch subbed anime 4Anime Kiss x Sis (TV)

anime online Black Clover

tải go88