(ВИДЕО) Ја претепал жена му со палка за хокеј затоа што му родила ќерка

By

Една Индијка беше претепана со плака за хокеј на тревата, затоа што родила женско дете. Локалните медиуми наведуваат дека станува збор за Мени Касјап (35) од Патила, во Пунџабу. Некои наведуваат дека до нападот дошло поради расправијата за мираз, додека повеќето медиуми тврдат дека сопругата на семејството одби да го прифати детето на претепаната жена, затоа што е женски пол.

На видеото објавено на интернет, прикажани се двајца мажи, како тепаат беспомошна жена, која цело време вришти и очајнички се обидува да се заштити.

Полицијата покрена истрага против Далјита Синг, сопругата на Касјапов, неговиот брат Камлјета и неговиот пријател поради „влегување во туѓ имот и нанесување на физички повреди“

Таткото на жртвата за индијска новинска агенција Ани изјави дека таа често била изложена на насилие, и дека веќе има една ќерка, па сопругот очекувал син. Семејството на нејзиниот маж побарал 700.000 рупии.

Според индијскиот закон, миразот е забранет, за да се спречат нападите, злостаувањата и убиствата на жените кои одбиваат да платат.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanimenz: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (https://kissanimeonline.com/m/e83) Episode 39

AnimeDao watch anime online: Assassination Classroom (Dub) Episode 22