(Видео) Мајмуни го преземаа тајландскиот град Лопбури

By

Жителите на туристичкиот град Лопбури во Тајланд веќе подолго време живеат со видот мајмун макаки, откако преземаа напуштено локално кино и го претворија во свој дом. Првите проблеми настанаа откако мајмуните станаа зависни од слатки, пренесува Мирор.

dobivaj vesti na viber

Градот се наоѓа на oколу 150 километри од Бангкок а поради различноста на населението привлекува голем број туристи кои сакаат од прва рака да го видат „градот на мајмуните“.

„Исплашен сум. Дивеат и крадат. Тоа не се нормални мајмуни“, вели еден од жителите.

Граѓаните сега можат секојдневно да ги гледаат судирите на различни „банди“ составени од мајмуни. Во видеото подоле може да се видат стотици мајмуни како се забавуваат, притоа крадејќи ги приватните работи на жителите.

 

Ќе ви се допадне

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan Season 3

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 2

watch anime online Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Fairy Tail (Dub) Episode 167

watch anime online Dragon Ball (Dub)

tải go88