(видео) Мал териер се спаси од вилицата на волк

By

Во една куќа во предградието на Чикаго во САД безбедносната камера снимила момент во кој прериски волк напаѓа мал териер.

dobivaj vesti na viber

Кученцето не само што успеало да го преживее бруталниот напад од страна на дивото животно туку успеало и да покаже заби додека било влечено по земјата.

За среќа, во тој момент стигнала сопственичката на кученцето, која го исплашила прерискиот волк, кој веднаш избегал.

Кученцето на крајот завршило со крвава глава, но имало среќа што воопшто останало живо.

 

Ќе ви се допадне

mẹo bắn cá go88 dang nhap go88.vin bắt cầu xóc đĩa go88

sunwin bị sập sunwin club Link tải SUNWIN Club cho điện thoại Android/ Iphone APK/ IOS