(видео) Метеж во железничкиот сообраќај во Индија

By
Индија е позната по својот железнички сообраќај и метежот.

Во оваа земја живеат 1,4 милијарди луѓе. Нивната економија расте, па вработеноста е голема, особено во големите градови како Мумбаи.

Како изгледа шпицот на железничката станица во градскиот воз во Мумбаи, видете подоле.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime: The Promised Neverland Season 2 Episode 11

ANIMEFLIX animeflix danganronpa: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animeflix.nl/m/yJBp) Episode 24