(Видео) Морето не може да се види од пластиката во него

By

На социјалните мрежи кружи загрижувачка снимка со еден куп пластиака која плови во Карипското море.

Сцената била забележана на брегот на градот Санто Доминго во Доминиканската република, а покажува колкав замав земало загадувањето.

Има толкава количина на ѓубре што водата воопшто не се гледа, а кога ќе се појават брановите, сликата стаува уште полоша.

Организацијата која се занимава со зачувување на животната средина во овој град, веднаш се фатила за работа и извадила 30 тони пластика која пловела во водата.

„По три дена чистење од морето извадивме 30 тони пластика, а има уште многу работа“, стои во описот на снимката која кружи низ социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне

Sky Girls OVA Episode Full

Watch Fuyu no Sonata Episode 26

TwistMoe: Double Decker! Doug & Kirill (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Kero Kero Chime animedao Episode 30 animedao dragon ball z

Guides: https://guides.co/p/gogoanimebe

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animeflixnl