(Видео) Москва од птичја перспектива

By

Група Руси одлучиле да ја снимат руската престолнина од воздух и да ја претстават Москва во својата вистинска големина.

Оваа снимка ја освои наградата „Аирвуз“ за најдобро видео снимено со дрон во 2017 година.

Видете како изгледа погледот на Кремљ и другите занемитости на Москва:

Ќе ви се допадне

Animepahe: Flip Flappers (Dub) anime episode 13 online free at https://animepahe.cc watch animes

Watch anime online for free at AnimeKisa dubbed anime

GoGoAnime: Space Battleship Yamato - Final Chapter anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gogoanime mobile

Website https://kissanime.mx: Watch JOKER 2nd Season kissanime Episode 13 kissanime2

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

Community windy: https://community.windy.com/user/animeflixnl