(Видео) Нада Топчагиќ го раздрма и „Дуомо“, улични музичари ја свират „Јутро је“, а туристите во Милано паднаа во транс

By
Нада Топчагиќ стана вистински хит ширум Италија кога на сцената на „Санремо“ излезе Златан Ибрахимовиќ придружен со нејзината песна „Јутро је“. Минатиот месец, за прославата на неговиот 40-ти роденден пријателите организираа српската фолк пејачка  да му пее на забавата и му приредија вистинско изненадување.

Сега, само еден месец подоцна, пејачката Марија Микиќ на нејзиниот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледа како туристите во Милано на плоштадот Дуомо пред Миланската катедрала се веселат на песната во изведба на улични музичари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Mikic (@wwwmarijamikiccom)

Ќе ви се допадне